Ավստրիա-Հայաստան պատգամավորական բարեկամության խմբի ղեկավարի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Հայաստանում գտնվող Ավստրիայի Ազգային խորհրդի Ավստրիա-Հայաստան պատգամավորական բարեկամության խմբի ղեկավար Գուդրուն Քուգլերի գլխավորած պատվիրակությունը մայիսի 11-ին ԱԺ Հայաստան-Ավստրիա բարեկամական խմբի ղեկավար Վիկտոր Ենգիբարյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Հյուրերը ծաղիկներ են խոնարհել անմար կրակի մոտ, հարգել Հայոց ցեղասպանության Սուրբ նահատակների հիշատակը: Այնուհետեւ ավստրիացի խորհրդարանականները եղել են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել ցուցանմուշներին, գրառում կատարել պատվո հյուրերի հուշամատյանում:
Ընդգծելով, որ Ավստրիան Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչել է 2015 թվականին՝ Գուդրուն Քուգլերը նշել է. «Ողբերգություն է, որ աշխարհի շատ երկրներ դեռեւս չեն ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը, պետք է պայքարենք ճանաչման ուղղությամբ: Աննկարագրելի է, թե ինչ է կատարվել հայ ազգի հետ»:

Делегация во главе с руководителем парламентской группы дружбы Австрия – Армения в Цицернакаберде
11 мая находящаяся в Армении делегация во главе с руководителем парламентской группы дружбы Австрия – Армения Гудрун Куглер в сопровождении руководителя парламентской группы дружбы Армения – Австрия В.Енгибаряном посетила мемориал в Цицернакаберде.
Гости возложили цветы к Вечному огню, почтили память Святых Мучеников. Австрийские парламентарии побывали в Музее-институте Геноцида армян, ознакомились с экспозицией, внесли запись в Книгу почетных гостей.
Подчеркнув, что Австрия признала Геноцид армян в 2015 г., г-жа Куглер отметила: “Трагично, что до сих пор многие страны мира не признали Геноцид армян, надо бороться за признание. Неописуемо то, что произошло с армянским народом”.