Ավստրիա-Հայաստան պատգամավորական բարեկամության խմբի ղեկավարի գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Հայաստանում գտնվող Ավստրիայի Ազգային խորհրդի Ավստրիա-Հայաստան պատգամավորական բարեկամության խմբի ղեկավար Գուդրուն Քուգլերի գլխավորած պատվիրակությունը մայիսի 11-ին ԱԺ Հայաստան-Ավստրիա բարեկամական խմբի ղեկավար Վիկտոր Ենգիբարյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Հյուրերը ծաղիկներ են խոնարհել անմար կրակի մոտ, հարգել Հայոց ցեղասպանության Սուրբ նահատակների հիշատակը: Այնուհետեւ ավստրիացի խորհրդարանականները եղել են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել ցուցանմուշներին, գրառում կատարել պատվո հյուրերի հուշամատյանում:
Ընդգծելով, որ Ավստրիան Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչել է 2015 թվականին՝ Գուդրուն Քուգլերը նշել է. «Ողբերգություն է, որ աշխարհի շատ երկրներ դեռեւս չեն ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը, պետք է պայքարենք ճանաչման ուղղությամբ: Աննկարագրելի է, թե ինչ է կատարվել հայ ազգի հետ»:

On May 11, the delegation led by the Head of Austria-Armenia Parliamentary Friendship Group of the National Council of Austria Gudrun Kugler accompanied by the Head of the NA Armenia-Austria Friendship Group Viktor Yengibaryan visited Tsitsernakaberd Memorial Complex.
The guests laid flowers at the eternal fire and honoured the memory of the Armenian Genocide Holy Martyrs. Afterwards the Austrian parliamentarians were in the Armenian Genocide Museum-Institute, got acquainted with the exhibits and left a note in the Book of Honourable Guests.
Underlining that Austria recognized the Armenian Genocide in 2015, Gudrun Kugler noted: “It is a tragedy that many countries of the world have not recognized the Armenian Genocide yet, we should fight for its recognition. It is unimaginable what has happened with the Armenian nation.”